Medycyna Chińska – oficjalnie uznana przez WHO

Medycyna Chińska – oficjalnie uznana przez WHO Cras eget sem nec dui volutpat ultrices.

Medycyna Chińska: filozofia równowagi prowadząca do szczęścia i zdrowia. Na czym polega?

Doczekaliśmy się czasów, w których Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uznała medycynę chińską za oficjalną i skuteczną formę leczenia. Takie cofnięcie się do starych praktyk może zaskoczyć nie jedną osobę. Czy medycyna chińska odnajdzie się we współczesnej medycynie?

Chińska medycyna – czyli jaka?

W każdym wydaniu, medycyna chińska opiera się na 5 filarach:

  • akupunkturze,
  • akupresurze,
  • masażach,
  • naturalnych preparatach,
  • chińskich bańkach.


(fot. Rafal Ruba )

Osoby zajmujące się tą formą medycy wierzą w istnienie chi – energii Qi: według wierzeń zaburzenie tej energii może prowadzić do wielu nieprzyjemnych schorzeń. Oczywiście słuszności tych założeń nie potwierdzono naukowo. W tej formie leczenia nie dzieli się człowieka na ciało i ducha – leczy się i pielęgnuje całość, doprowadzając do tego, by choroby nie powstawały.

„Medycyna chińska traktuje człowieka jako całość, również w relacji z całym środowiskiem.
To sztuka utrzymywania ogólnego dobrostanu, a nie tylko leczenia dolegliwości, kiedy się pojawią”.

Filozofia życia w równowadze

W całej tej medycynie chińskiej, człowiek widziany jest jako mikrokosmos wypełniony energią życiową – wcześniej wspomnianą Chi, Qi. Nadaje ona siłę i jest symbolem każdego życia we Wszechświecie. To właśnie jej prawidłowe krążenie jest podstawą do zachowania zdrowia. Dlatego właśnie medycyna chińska ma za zadanie przywrócenie harmonii ciała i umysłu: ma się to przyczynić do wzmocnienia odporności, wspomóc siły witalne, a tym samym przedłużyć i polepszyć życie. Leczenie dotyczy wszystkich sfer życia: również tej emocjonalnej.

Komentarze

Whoops, looks like something went wrong.