W Londynie powstaną terminale płatnicze dla… bezdomnych

W Londynie powstaną terminale płatnicze dla… bezdomnych Cras eget sem nec dui volutpat ultrices.

London Homeless Charities Group zdecydowanie weszło w XXI wiek: już niedługo w Londynie pojawią się punkty, które umożliwią przekazanie 3 funtów na wybraną fundację charytatywną.

Płatność bezgotówkowa jest najczęściej stosowaną formą zapłaty. Ma to jednak swoje ciemniejsze strony. Organizacje charytatywne zauważyły, że brak gotówki uniemożliwia wsparcie biednych. By wyjść temu naprzeciw zaczęto instalować specjalne punkty wsparcia, gdzie przy pomocy swojej karty płatniczej będzie można wpłacić dowolną kwotę na wybraną akcję charytatywną, np. wsparcia osób bezdomnych.

Londyn wspiera bezdomnych

To właśnie w tym mieście powstaną pierwsze, specjalne punkty, gdzie za pomocą płatności bezstykowej będzie można przekazać 3 funty na organizacje charytatywne wspierające osoby bezdomne. Taką wiadomość można było przeczytać w serwisie Finextra. Jest to większa pewność dla osób, które chcą wesprzeć osoby potrzebujące, a boją się niewłaściwego wykorzystania własnych pieniędzy. Urządzenia te będzie można znaleźć w czterech lokalizacjach dzielnicy finansowo-biznesowej. Cała kampania jest zaplanowana jednak tylko na 3 miesiące i tylko w tym czasie każdy chętny będzie mógł wspomóc fundacje charytatywne.


(fot. London Ist )

Pomysł na miarę XXI wieku

Pomysł wcale nie jest taki bezpodstawny: strony poświęcone pomocy biednym wykazały, że wiele osób chce w konkretny sposób wspomóc potrzebujących. Utrudnieniem może być fakt, że coraz mniej ludzi nosi przy sobie gotówkę, więc nie mają możliwości przekazania drobnych datków. Podobne punkty „pomocy” pojawią się w innych miejscach w Londynie. Umożliwią one przekazanie 3 funtów na 1 z 22 organizacji charytatywnych, które należą do London Homeless Charities Group.

Komentarze