Wydłuż czas pracy swojej baterii
Męczy Cię ciągłe ładowanie? Chcesz, żeby twój telefon pracował dłużej? Zobacz, co robisz źle!
Lepszy komfort baterii
Telefon z dobrą baterią? To praktycznie nieosiągalne! Nawet te, w najnowszych modelach telefonów przy normalnym użytkowaniu nie pozwalają na więcej niż dwa, maksymalnie trzy dni pracy. Jak temu zaradzić? Aby zwiększyć wydajność baterii, należy wziąć pod lupę największe pożeracze energii, takie jak ilość aktywnych aplikacji, poziom jasności wyświetlacza, częstotliwość poboru danych czy sposób połączenia z internetem. Na szybkość rozładowywania baterii może również wpływać sposób i częstotliwość jej ładowania. Wiele funkcji aktywnych na smartfonach jak się okazuje jest zupełnie niepotrzebnych na co dzień, a często nie jesteśmy nawet świadomi ich działania. Aby wydłużyć czas pracy telefonu na jednym doładowaniu baterii, warto wyregulować pracę choć kilku z nich i wyrobić w sobie kilka dobrych nawyków. Wystarczy, że:
- ustawisz minimalny poziom jasności ekranu i wyłączysz automatyczną regulację, ponieważ automatyczne dostosowywanie jasności wyświetlacza do ilości światła w otoczeniu ma wprawdzie na celu oszczędność energii, ale w rzeczywistości pochłania jej duże ilości.
- Zmienisz tapetę, wygaszacz i motyw na ciemniejszy, bardziej stonowany. W ten sposób również obniżysz emisję energii w postaci światła.
fot. Blogspot Dawid Grzelak
Co jeszcze jest ważne?
- Jeśli często korzystasz na smartfonie z internetu, zainstaluj bloker reklam. Pochłaniają one dużą ilość energii, a większość z nich raczej drażni niż pomaga.
- Wyłącz także funkcje i aplikacje, z których nie korzystasz.
- Ustaw w miarę możliwości rzadsze powiadomienia o przychodzących mailach i wiadomościach z Facebooka i innych aplikacji. Częsty, automatyczny pobór danych kosztuje baterię dużo energii i znacznie skraca czas pracy urządzenia.
- Oszczędzaj transfer danych, używaj go tylko kiedy musisz! Gdyż jego zużycie pochłania nie tylko ilość dostępnych GB, ale też energię baterii. Wyłączaj transfer, gdy nie korzystasz z internetu, a kiedy masz taką możliwość, korzystaj raczej z połączenia WiFi.
- Zdecyduj się, czy korzystasz z dźwięku czy z wibracji. Łączne stosowanie tych sygnałów zwykle nie jest konieczne, a konsumuje znacznie więcej energii. Jeśli chcesz maksymalnie ją zaoszczędzić, zrezygnuj z wibracji.
- Wyrób sobie nawyk odpowiedniego ładowania baterii i odłączaj telefon od prądu po osiągnięciu 100% mocy. Ładuj ją ponownie dopiero wtedy, gdy jej poziom jest naprawdę niski i staraj się uzupełniać go do maksimum.