Zdolności regeneracyjne ślimaków
Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak zaskakujące potrafią być niektóre zwierzęta... Na przykład właśnie ślimaki! Znacie ich magiczne właściwości?
Ślimaki "na salonach"
Te małe stworzonka potrafią zregenerować uszkodzoną tkankę skórną, a nawet odbudować zniszczoną skorupkę. Ubytki oraz pęknięcia w muszli są skutkiem urazów mechanicznych, najczęściej powstałych w skutek wypadku. Co w takim przypadku zrobić? Wystarczy kawałek chusteczki, plasterek no i oczywiście dieta bogata w wapń. Jeżeli chodzi o wydzielinę, która jest wytwarzana w komórkach ślimaków, ta nadaje im zdumiewające możliwości regeneracyjne oraz zdolność do ochrony skóry przed czynnikami zewnętrznymi. Badania naukowe potwierdzają, że właściwości śluzu ślimaka, w szczególności jednego gatunku - Helix Aspersa Muller są niezwykle cenne dla ludzkiej skóry i to on właśnie wykorzystywany jest w celach pielęgnacyjnych.
Te niepozorne stworzonka nie muszą się martwić także o to, że gdy przypadkiem stracą oko to już nigdy nie zobaczą świata. Choć brzmi to zupełnie nieprawdopodobnie, to po prostu za jakiś czas ten narząd im odrośnie i będzie funkcjonować tak samo, jak poprzednio! Niesamowite, prawda?
fot. Emagnes
Co ciekawe skóra ślimaka posiada także bardzo podobne elementy konstrukcyjne do ludzkiej. Zawarte w ich wydzielinie składniki traktowane są przez naszą skórę jako naturalne i co za tym idzie, są doskonale przyswajalne dla nas. Ten fakt odkryto w Południowej Ameryce, kiedy to naukowcy zaobserwowali, że wśród pracowników winiarni, zbieranie ślimaków nadzwyczajnie wygładzało skórę, pomimo wielu lat narażania dłoni na niekorzystne warunki (szorstkie gałązki krzaków winogron wysuszały oraz raniły dłonie).
Dlaczego warto stosować śluz ślimaków? Jakie są wskazania? Przede wszystkim jest to:
- skóra zniszczona, szara i pozbawiona blasku,
- skóra odwodniona,
- skóra trądzikowa,
- skóra wymagająca intensywnej regeneracji.
Jakie efekty będą widoczne po zastosowaniu magicznej mazi?
- silna regeneracja,
- odbudowa,
- zmniejszenie zmian trądzikowych i niedoskonałości,
- skóra staje się gładka i bardzo miła w dotyku.
Komentarze